صفحه شخصی محمود امین‌طوسی

Apr 20,2019

 • صفحه شخصی محمود امین‌طوسی

 • درج مقالات از حساب Mendeley

  قبلاً در این پست درخصوص چگونگی استفاده از مندلی برای درج مقالات و پروفایل خود در دیگر سایتهای خود نوشته بودم. روش مذکور این مشکلات را داشت که اولاً بیننده سایت حتما باید به اینترنت متصل باشد (از داخل شبکه محلی دانشگاه مشکل دارد) و دوماً رتبه سایت بالا نمی‌رود. به منظور رفع این مشکل و در عین حال استفاده از امکانات مندلی می‌توان از یکی از افزونه‌های وردپرس به نام WP Mendeley استفاده کرد. روش کار به این ترتیب است که:

  1. ابتدا باید یک حساب در سایت Mendeley ایجاد نمود.
  2. افزونه فوق را نصب و فعال نمایید (در صفحات شخصی اساتید نصب هست).
  3. از منوی تنظیمات در بخش مدیریت وردپرس گزینه WP Mendeley را انتخاب کنید.
  4. در بخش API Keys لینک http://dev.mendeley.com/ را مشاهده می‌کنید. به سایت مذکور مراجعه فرموده و پس از انتخاب Register an app و ورود به حساب مندلی خود Applicationی با نام دلخواه بسازید. به شما یک کد و رمز داده خواهد شد. این کد و رمز را در صفحه تنظیمات مرحله ۳ وارد نموده و دکمه Request and Authorize Token را بفشارید. از قسمت Caching بازه‌ی زمانی تازه‌سازی را مشخص کنید. حال ارتباط وردپرس شما با پروفایل شما در مندلی برقرار شده است.
  5. برگه‌ای مثلا با نام تالیفات ایجاد کنید و کد زیر را برای درج مقالات خود در آن قرار دهید:

  کار تمام است. به صورت فوق، مراجع شما راست چین خواهند بود. اگر هم مقاله فارسی و هم مقاله لاتین دارید و می‌خواهید آنها به صورت مناسب نمایش داده شوند از کدی مشابه کد زیر استفاده فرمایید:

   

  در قسمت فیلتر آن به جای نام من، نام لاتین و فارسی خود را قرار دهید. با استفاده از کد فوق، تالیفات بر اساس سال دسته‌بندی خواهند شد. به عنوان نمونه خروجی می‌توانید این صفحه مرا ملاحظه فرمایید.