صفحه شخصی محمود امین‌طوسی

Aug 25,2019

 • صفحه شخصی محمود امین‌طوسی

 • سورس فورج و تحریم ایران

  من فایلهای jsMath که برای نوشتن فرمولهای ریاضی در صفحات وب بکار می‌روند و در سورس فورج هستند را نیاز داشتم.
  از آنجا که مدتی است سایت SourceForge -که یکی از وب‌سایتهای میزبان پروژه‌های آزاد است - ایران را تحریم کرده است، نمی‌توانستم آنها را از آنجا دانلود کنم. آدرس لینک مستقیم را هم نداشتم که به گونه‌ای دیگر اقدام کنم. با جستجو در اینترنت متوجه شدم فایلهای مورد نظر من در سایت ژاپنی سورس فورج هم وجود داشته و قابل دانلود است. همچنین از این Mirror نیز قابل برداشت است.

  اما به نظر می‌رسد همه پروژه‌های سورس‌فورج از سایت ژاپنی قابل دانلود نیستند. راه حلی پیشنهادی من برای دریافت پروژه‌های روی سورس فورج به قرار زیر است:

  1. نام پروژه دقیق موردنظر خود را از سایت اصلی سورس فورج استخراج کنید. مثلاً برای OpenCV، این نام opencvlibrary است.
  2. به این Mirror سورس فورج یا این یکـــــــــــــــــــی مراجعه نموده و پوشه‌ای که شامل حرف اول نام پروژه است - در این مثال o - را انتخاب نموده و تا رسیدن به فایل‌های موردنظرتان پیش رفته و دانلود کنید.

  البته این کار فقط بدرد استفاه کنندگان می‌خورد و افرادی که پروژه‌های خود را روی سورس فورج گذاشته‌اند می‌توانند از راه حل پیشنهادی سورس فورج که در اینجا قید شده است استفاده کنند و یا سایت دیگری را برگزینند.

  پ.ن ۱. به تازگی از طریق آقا میلاد خواجوی متوجه شدم که راه حل بهتری هم هست:

  پیوند دانلودی را وارد این صفحه کنید، بهتون یک پیوند جدید برای بارگیری ارائه میده .

  پ.ن.۲. راه حل دیگری هم آقای سیدرضی علوی زاده پیشنهاد کرده‌اند که از روش من ساده‌تر است:

  یک روش هم این است که در صفحه دانلود قبل از اینکه صفحه تحریم نمایش داده شود لینک نوشته "direct link" را کپی کنید مثلا در مورد LaTeXDraw داریم:

  http://downloads.sourceforge.net/project/latexdraw/latexdraw/2.0.8/LaTeXDraw2.0.8.zip?r=http%3A%2F%2Fsourceforge.net%2Fprojects%2Flatexdraw%2F&ts=1283179490&use_mirror=space

  حالا در این لینک بجای "downloads" در ابتدای لینک عبارتی مثلا mesh.dl را اضافه کنید که mesh نام یکی از mirrorهای sourceforge است.
  بعنوان مثال لینک بالا تبدیل می‌شود به:

  http://mesh.dl.sourceforge.net/project/latexdraw/latexdraw/2.0.8/LaTeXDraw2.0.8.zip?r=http%3A%2F%2Fsourceforge.net%2Fprojects%2Flatexdraw%2F&ts=1283179490&use_mirror=space

  و البته تر و تمیزتر آن به شکل زیر است:

  http://mesh.dl.sourceforge.net/project/latexdraw/latexdraw/2.0.8/LaTeXDraw2.0.8.zip
  پ.ن.۳. راه حل دیگری مبتنی بر استفاده از fasTun Tool را در این پست ببینید.