چاپ کتاب داستانی و مصور آموزش زبان انگلیسی، عربی وفارسی

کتاب ماجراجویی های هاکلبری فین داستانی سه زبانه به انگلیسی – عربی – فارسی است. خواننده در هر صفحه یک پارگراف را همزمان به سه زبان می بیند که به راحتی می تواند هر سه را با هم مقایسه و تطبیق نماید. این اثر مصوّر برای آنان که همواره دغدغه زبان آموزی دارند مفیدست. در آخر کتاب، فرهنگ لغتی سه زبانه درج شده است.

شيوه آموزش زبان عربي و انگليسي وحتی فارسی در اين کتاب متفاوت و به صورت غير مستقيم صورت مي­ گيرد؛ بدين شکل که خواننده کتاب را با هدف داستان خواندن در دست مي­گيرد حال آنکه ناخودآگاه زبان یاد می گیرد. لذا اين اثر مصوّر به خصوص براي کسانيکه هميشه احساس مي­کنند که بايد عربي و يا انگليسي را بياموزند اما در پي آسان ترين و بي­زحمت ترين روش هستند، بسيار مفيد است؛ چرا که خواننده می­تواند در ذیلِ متن عربي، ترجمه انگلیسی و فارسي آن را ببیند و آنجا که خود قادر نيست معناي عبارت عربي و يا انگليسي را بفهمد، به جاي اينکه از ادامة کار دلسرد شود و يا به اشتباه ترجمه کند، معنا را از روي ترجمه فارسي کشف کند.

اثر پیش رو ترجمه­ ای تطبیقی است به دو زبان عربی و فارسی از متن انگلیسی داستان ماجراجویی­ های هاکلبری ­فین اثر مارک تواین؛ ترجمه ­هايي که قبلا از این داستان شده است، يک ­زبانه و ترجمه از زبان انگليسي هستند اما اين اثر به سه زبان است و ترجمه از زبان عربي و انگليسي، مقایسه ای است؛ يعني متن عربي و انگليسي و ترجمه فارسي همزمان در يک صفحه آمده است. در آخر کتاب، فرهنگ لغتی سه زبانه درج شده است.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | پاسخ دهید:

دوستان سلام!

به سایت‌های تارنمای مدیریت صفحات شخصی اساتید خوش آمدید. این نخستین نوشته‌‌ی شماست. می‌توانید آن‌را ویرایش یا پاک کنید و پس از مطالب مورد نظر را در وب سایت خود قرار دهید

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | 8 پاسخ